Αξιοποίησε την ψήφο σου - Προωθητική δράση για τις Ευρωεκλογές 2024

Το 2ο Γενικό Λύκειο Καλαμαριάς σε συνεργασία με το σχολείο Lycee Hubert Clement της πόλης Esch-sur-Alzette του Λουξεμβούργου, και στο πλαίσιο του προγράμματος "Σχολεία Πρεσβευτές του Ευρωπαίκού Κοινοβουλίου" - EPAS, διοργάνωσε προωθητική δράση - καμπάνια στις 25 Απριλίου 2024, για τις επικείμενες Ευρωεκλογές 2024. Συγκεκριμένα, εγκαταστάθηκε περίπτερο με ενημερωτικό υλικό στον πεζόδρομο Καλαμαριάς και ομάδες μαθητών ενημέρωσαν και παρότρυναν τους περαστικούς και περιοίκους  για τη συμμετοχή στις Ευρωεκλογές 2024. Παράλληλα, πραγματοποιήθηκε μικρή μουσική εκδήλωση στο χώρο του περιπτέρου με τη συμμετοχή μαθητών και εκπαιδευτικών. Basik;o σύνθημα της δράσης υπήρξε το "Αξιοποίησε την ψήφο σου - Use your vote".

yellow arrowΔείτε το προωθητικό βιντεάκι

• Info_point_epas_1
  • Info_point_epas_2