Λέμε STOP στην Οδική Ανασφάλεια

Την Τετάρτη 10 Μαϊου 2023 και ύστερα απο πρόσκληση του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου ΓΕΛ Καλαμαριάς, υποδεχτήκαμε των Δημήτρη Αντωνίου, τον δραστήριο και δημιουργικό συμπολίτη μας, που ύστερα απο ένα πολύ σοβαρό τροχαίο ατύχημα, καθηλώθηκε σε αναπηρικό αμαξίδιο. Έκτοτε, επισκέπτεται σχολεία και επιδιώκει την επαφή με μαθητές, όπως ήταν κι αυτός όταν συνέβει το ατύχημα, μεταδίδωντας την εμπειρία του και με βασικό του στόχο την οδική ασφάλεια και την πρόληψη των τροχαίων ατυχημάτων. Μέσα απο το κόμικ "Λέμε STOP στην Οδική Ανασφάλεια" που εμπνευστηκε και έγραψε ο ίδιος, ο Δημήτρης συνομίλησε με τους μαθητές της Β' τάξης του σχολείου μας, σε μια χαλαρή και ήρεμη αλλά εξαιρετικά ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Ευχαριστούμε πολύ Δημήτρη!

• Dimitris_Antoniou_1