Νέα σχολική χρονιά 2020-2021 - Αγιασμός

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γενικού Λυκείου Καλαμαριάς εύχονται στους μαθητές και τους γονείς μια καλή, παραγωγική και δημιουργική σχολική χρονιά.

Σας ενημερώνουμε ότι η προσέλευση των μαθητών στο σχολείο τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 για την  κατανομή τους σε τμήματα, την παράδοση του ωρολογίου προγράμματος, τη διαμονή των βιβλίων και τηνεπεξήγηση και συζήτηση για την εφαρμογή των κανόνων καθαριότητας και υγιεινής και λοιπών μέτρων προστασίας και πρόληψης βάσει των σχετικών οδηγιών του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιηθεί ως εξής:

• Οι μαθητές της Α' τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο στις 10:30 π.μ.
  • Οι μαθητές της Β' τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο στις 11:00 π.μ.
  • Οι μαθητές της Γ' τάξης θα προσέλθουν στο σχολείο στις 11:30 π.μ.

Θα ακολουθήσει ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά στις 12:00 π.μ. και έπειτα οι μαθητές θα αποχωρήσουν. Παρακαλούνται οι μαθητές να φέρουν τις τσάντες τους για να διευκολυνθούν κατά τη μεταφορά των βιβλίων. Υπενθυμίζουμε ότι η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Εκ της Διευθύνσεως του σχολείου