2η Συνάντηση Erasmus+ "Building a Democratic School Culture"

Demo final5                                        Erasmus

Τη Δευτέρα 8/11 έως και την Παρασκευή 12/11/2021 πραγματοποιήθηκε η δεύτερη συνάντηση στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ KA229 - "Building a Democratic School Culture" με τη συμμετοχή δύο εκπαιδευτικών του σχολείου μας.

Τη συνάντηση υποδέχτηκε και οργάνωσε το σχολείο Escola Básica e Secundária Dr. Ângelo Augusto da Silva απο τη Μαδέιρα της Πορτογαλίας. Θέμα της συνάντησης ήταν οι ικανότητες και δεξιότητες των εκπαιδευτικών σε ένα δημοκρατικό σχολείο, οι δυσκολίες που ενυπάρχουν στον εκδημοκρατισμό ενός σχολείου και τι χρειάζεται να επιτευχθεί για να γίνει εφικτό ένα  Δημοκρατικό σχολείο.

Το πρόγραμμα των συναντήσεων περιλάμβανε παρουσιάσεις του των σχολείων κάθε χώρας και ανταλλαγή απόψεων σε θέματα εκδημοκρατισμού των σχολείων.

• Madeira_1
  • Madeira_2