1η Οργανωτική συνάντηση Erasmus+ KA229 - Kick off meeting - VIC

vic logo-01                                          Erasmus

Την Τρίτη 20/4 έως και την Παρασκευή 23/4/2021 πραγματοποιήθηκε η πρώτη οργανωτική διαδικτυακή συνάντηση στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ KA229 - European Youth:Values, Identity, Culture στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας.

Τη συνάντηση υποδέχτηκε και οργάνωσε το σχολείο Strabrect College Απο την Ολλανδία. Το πρόγραμμα των συναντήσεων περιλάμβανε εργαστήρια για μαθητές που αφορύσαν την τέχνη, ένα παιχνίδι escape room και δραστηριότητες εξ αποστάσεως μέσω του λογισμικού Action Bound. Για τους εκπαιδευτικούς, πέρα απο τις συζητήσεις για το οργανωτικά θέματα, οργανώθηκε διάλεξη για την Τεχνητή Νοημοσύνη και εφαρμογές της απο την εταιρεία Philips, παρουσίαση της δομής και της λειτουργίας του Ολλανδικού σχολείου καθώς και παρουσίαση για τη διδασκαλία των Ευρωπαϊκών αξιών στα σχολεία.

• Escape
  • IMG-20210422-WA0003